תריס הזזה – כל מה שרציתם לדעת

אף בית לא שלם ללא תריס, וכיום, אין סוג תריס נפוץ יותר מתריס הזזה. תריס הזזה מאפשר כניסה מיידית של אור היום ובכך משפר בקלות את איכות החיים. כמו כן, תרומתו של תריס הזזה היא לא רק ההקלה על כניסת אור, אלא שהתריס עצמו מקנה יופי אסתטי וחיים לבית גם בשעות החשוכות של היום. ולכן, כשבוחרים תריס הזזה לבית, חשוב לקחת בחשבון את חומרי הגלם ממנו הוא עשוי וכמו כן, גם את יתרונותיו וחסרונותיו בהשוואה לסוגי תריסים נוספים. במאמר הזה ריכזנו עבורכם את המידע הנחוץ כדי שתוכלו להבין בקלות האם תריס הזזה מתאים לכם. 

 תריס הזזה – פתרון יעיל, עמיד וזול 

אחת הסיבות שתריסי הזזה כה פופולאריים היא עמידותם. יהיו הם עשויים מפלסטיק או מאלומיניום, תריסי הזזה בנויים להחזיק מעמד. הם עמידים בפני לחות, דהייה והתעוותות, מה שהופך אותם אידיאליים עבור אזורים עם לחות גבוהה כגון חדרי אמבטיה ומטבחים. בשונה מתריסי גלילה, תריס הזזה נזקק לתחזוקה נמוכה ופשוטה, משום שכל מה שנדרש הוא להשתמש בחומר ניקוי עדין או פשוט לנגב אותו עם מטלית לחה. זה הופך את תריס ההזזה לבחירה מעשית עבור בעלי בתים עסוקים.

הסיבה הנוספת היא מחירם. עלותם נוטה להיות נמוכה באופן משמעותי מאשר מחירי החלופות, כגון תריס גלילה חשמלי. באופן גורף, עלות ההתקנה היא בדרך כלל בין 400 ל-1000 ש״ח למטר רבוע. התיקונים –החלפת גלגלי המסילה ושלבי התריס— נוטים להיות זולים גם כן, ונעים בין 350 לבין 600 ש״ח. 

ומה לגבי תריסים חשמליים? 

בנוסף לתריסים מסורתיים, מי שחושק במראה מודרני ועכשווי לביתו עשוי לשקול תריס גלילה חשמלי. תריסים חשמליים הולכים והופכים נפוצים בגלל הנוחות והפונקציונאליות שלהם והביטחון שהם מספקים מפני פריצות. תריסים חשמליים הם ממונעים וניתנים לשליטה מרחוק, להבדיל מתריסי הזזה, מה שמאפשר לכוון בקלות את מיקום התריסים בלחיצת כפתור. עובדה המקנה להם יתרון עצום עבור חלונות שקשה להגיע אליהם. התריסים בדרך כלל עשויים מאלומיניום ברמות דחיסות וכובד משתנה (שלב מוקצף, שלב משוך או תריס אור). ככל שהשלב יותר איכותי, עמידותו יותר גבוהה, אך כך גם הצורך במנוע חזק ויקר יותר. 

עם זאת, נוחותם של תריסים חשמליים לא חפה ממגרעות. עלות ההתקנה היא גבוהה באופן משמעותי, וזאת משום שמדובר בחומרים יקרים יותר ובצורך ביד מקצועית ועדינה יותר לתהליך ההתקנה. כמו כן, מכיוון שהמכשיר הוא חשמלי, קיימת סבירות גבוהה יותר לתקלות טכניות. 

 כיצד לבחור את סוג התריסים לביתך?

אין ספק שגם תריס הזזה וגם תריס גלילה חשמלי הם אפשרויות מעולות לטיפוח מראה פנים הבית, אך ייתכן שהבחירה ביניהם לא כל כך פשוטה. על מנת שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם אנחנו מציעים לכן: 

  1.   לחשוב על מיקום החלון: במידה והחלונות ממוקמים במיקום גבוה והרחק מהישג יד, ייתכן שתעדיפו להתקין תריס חשמלי שנשלט מרחוק על ידי מתג או שלט. 
  2.   לשקול את תקציבכם: תריס חשמלי הוא במובהק יקר יותר מאשר תריס הזזה. ההוצאות באות לידי ביטוי לא רק בהתקנה אלא גם בתחזוקה עצמה ולכן חשוב להעריך בהתאם את תקציבכם. 
  3.   לקחת בחשבון היבטים אסתטיים: כל סוג תריס משפיע על נראות החדר, ולכן אל תזלזלו במשיכתכם האישית לסגנון התריס. 

לסיכום, אנחנו מקווים שבמאמר זה הצלחנו לשפוך כמה שיותר אור על תריסי הזזה ושתוכלו לקבל החלטתכם בקלות ראש. 

Leave a Reply