תרומה לפסח, תרומה לארוחות ומתן בסתר

איזה מצווה גדולה היא האפשרות לתת ארוחה חמה לאדם בצורך, ובתרומה לפסח עושים מצווה כפולה. הרעב הוא דבר קשה, ולא לחינם מתואר הרעב האנושי כחרפת-רעב. מצב בו אין מה לשים על השולחן הוא לא נעים בכלל, ולמרות שרוב הישראלים בדור זה לא מכירים כזו סיטואציה, הרי שיש עדיין חלק שזוכרים זאת מהעבר, ואחרים שפוגשים זאת כאן ועכשיו, בימינו אנו.

לא חסרים עניים בישראל, ולצערנו, לא כולם מקבלים עזרה מספקת בכדי לעמוד על הרגליים. העובדה שאתם יכולים לתת היא לא דבר מובן מאליו, והיכולת לתת היא דבר שכדאי לתרגל כמה שיותר, כי ככל שנותנים, כך חווית החיים שלנו מתמלאת באושר, וכולם זוכים, אתם כתורמים ותומכים, והרעבים, שזוכים לארוחה חמה.

תרומה לפסח היא תרומה ייחודית

בכל תרומה יש חשיבות, אך בתרומה לפסח, ובכלל לחגים, יש חשיבות כפולה ומכופלת. אותם אלו הנזקקים, הנאלצים לבקש את תמיכתנו, מכירים היטב את תחושת הרעב הפיסית, תחושה מציקה וחונקת. אך בחגים, ובטח בחג הפסח המשפחתי, מצטרפת לתחושה זו תחושה נוספת, קשה, כואבת, ומטלטלת.

בעוד שהמוני עם ישראל יושבים בארוחות חג, בבתיהם החמים, עם קרובי המשפחה ואורחים רבים, חוגגים, שרים, וסועדים את ליבם בארוחה גדולה במיוחד, עשירה ומלאה בכל טוב, הרי שאותם הנזקקים שביום יום רעבים ונתמכים, כאן הם חווים לצד הרעב תחושה צובטת אף יותר – הבדידות.

עזרו עכשיו עם תרומה לפסח ומצווה לחיים

אתם יכולים לעזור, אפילו אם אתם לא עשירים. אין צורך להיות בעל נכסים, או בעל אמצעים רבים בכדי לפתוח את הלב לאלו שמזלם לא שפר עליהם. נכון, ישנם בעלי ממון רב שיכולים לתרום סכומים גדולים, וחלקם אף עושים זאת, ונותנים מכל הלב ובסתר, אך גם אנחנו, האנשים הפשוטים, אנשים עובדים, שיש לנו מקור פרנסה, גם אם צנוע, יכולים לתת סכום קטן, חד פעמים, שבועי, או חודשי, ולשנות חיים.

ואם אתם מתלבטים, מרגישים שכדאי אבל לא בטוחים, תנו לעצמכם את המרחב, קחו נשימה עמוקה, ותתחילו בכך שתתנו תרומה לפסח, לפני הכול, פשוט בשביל אותם אנשים בודדים ואביונים, שיהיה להם משהו לאכול בחג.