היוועדות חזותית

הוועדה לטיפול רגשי חזותי היא קבוצה של אמנים המשתמשים ביצירות האמנות שלהם כדי לעזור לאנשים. הם ידועים ביצירות האמנות הכובשות והמושכות שלהם המשמשות כתזכורת לחשיבותם של אושר, ריפוי ושלווה. הוועדה קיימת למעלה מעשרים שנה ועובדת עם ארגונים שונים כמו בתי חולים, בתי ספר, בתי סוהר ואפילו צבא. הוועדה לטיפול רגשי חזותי היא קבוצה של אמנים ומעצבים היוצרים דימויים שעוזרים לאנשים לבטא את רגשותיהם. במאמר נדבר על היוועדות חזותית.

הסבר על היוועדות חזותית

הוועדה לטיפול רגשי חזותי נוסדה בשנת 2009 על ידי האמנית והמעצבת, רוברטה שלזינגר. המשימה של הקבוצה היא לקדם בריאות נפשית חיובית באמצעות שימוש באמנות חזותית, עיצוב ושירה.

על מנת שחברי הוועדה ייצרו תמונות אלו, עליהם להיות בעלי קשר אישי עם נושא עבודתם. הם צריכים גם להיות מסוגלים להבין את הרגשות המובעים על מנת לייצר תמונה שיכולה לעזור לאנשים להתמודד עם מצבים קשים. הם גם זקוקים לגישה למגוון חומרים כגון צבע, חימר, צביעת בדים, ייצור נייר או אפילו הדפסה תלת-ממדית כדי שיוכלו ליצור חלקים אסתטיים וגם פונקציונליים. הוועדה לטיפול רגשי חזותי היא קהילה של אמנים ומעצבים הפועלים יחד כדי ליצור ולשתף את עבודתם. הם נלהבים מכוחה המרפא של האמנות.

מקום בטוח ומסביר פנים לאנשים עם טראומות

קבוצה זו נועדה להיות מקום בטוח ומסביר פנים לאנשים שחוו חוויות קשות מהעבר. זה גם אמור להיות מקום שבו אנשים יכולים למצוא תמיכה מאחרים כשהם נאבקים בבריאותם הנפשית או מתמודדים עם רגשות קשים.

הוועדה לטיפול רגשי חזותי היא קבוצה של אמנים ומעצבים המשתמשים באמנות כדי לסייע לילדים עם בעיות נפשיות. הם משתמשים באמנות כדי לעזור לילדים לנהל את רגשותיהם, לשפר את ההערכה העצמית שלהם ולבנות ביטחון עצמי. הוועדה לטיפול רגשי חזותי משתמשת באמנות ככלי לריפוי. הם מאמינים שלאמנות יש את הכוח לרפא ולשנות את חייהם של אנשים. הוועדה לטיפול רגשי חזותי מאמינה שהאמנויות הן חלק חשוב בתהליך הטיפול, משום שהן מספקות הזדמנות לילדים להביע את עצמם בצורה שהם לא יכולים לעשות בחיי היומיום. 

טיפול באמנות עוזר לילדים לבטא את עצמם בתהליך של הפיכת משהו מוחשי או על ידי ביטוי באמצעות שפת הגוף שלהם או באמצעות תנועה. אמנות יכולה גם לעזור להם להרגיש מועצמים על ידי השתלטות על מה שהם יוצרים ואיך זה נראה. טיפול רגשי למבוגרים כמו היוועדות חזותית בהחלט יהיה מאוד אפקטיבי!