עדשות מגע סקלרליות – טיפול בקרטוקונוס

היא מופיעה בקרנית העין, גורמת לשינויים הדרגתיים במבנה שלה ומובילה לקוצר ראיה. בעוד משקפי הראייה הפשוטות מתקשות לספק מענה לקרטוקונוס, יש דרך יעילה להתמודד עם הבעיה. אז נכון, אי אפשר למנוע אותה, אבל עם עדשות מגע סקלרליות ניתן להאט את קצב ההתקדמות שלה, ואפילו לבלום אותה באופן מוחלט.

מחלה ניוונית שמשפיעה על מבנה הקרנית

לפני שנבין מהן עדשות מגע סקלרליות ואיך הן מספקות מענה אמיתי לבעיה, כדאי להכיר את הקרטוקונוס קצת יותר מקרוב. אם כן, מדובר במחלה ניוונית המאופיינת בעיוות של קרנית העין, כך שצורתה דומה יותר לקונוס והקרנית נעשית בולטת יותר. במצבים מהסוג הזה ניתן לזהות גם פגיעה בראייה, כמובן, וסביר להניח שאת המחלה נגלה יותר בקרב צעירים, החל מהעשור השני לחייהם. יש גם כמה וכמה גורמי סיכון רלוונטיים, לרבות אלרגיות בעיניים או אסטמה, ועם הנטייה לשפשף את העיניים לעתים קרובות (בגלל האלרגיות) עולה גם הסיכוי לשינוי מבנה הקרנית ובהתאם לתופעות לוואי כמו טשטוש בראייה, רגישות לאורות חזקים ואף יובש בעיניים.

הפתרון – עדשות מגע סקלרליות

עדשות המגע הנחשבות לכלי אפקטיבי במיוחד בקרב הסובלים מקרטקונוס, הן עדשות מגע קשות ונושמות, המוכרות גם בשם עדשות מגע סקלרליות. הן חזקות, מיוצרות בטכנולוגיה חדשנית ומתקשמת, ובעיקר הן מספקות לגלגל העין את הצורה הרצויה, תוך שהן מספקות לו הגנה מפני שינויים נוספים. מאחר והקוטר של העדשות גדול יותר, והן גם לא נוגעות בקרנית, ניתן לזהות חלל שמתמלא בדמעות (או בנוזל "חלופי" לדמעות). חלל זה מסייע למעבר חלק יותר של האור, מה שמוביל בהמשך לראייה איכותית, טובה ובעיקר הרבה יותר יציבה.

לפני השימוש – הדרכה מלאה ומפורטת

טרם השימוש בעדשות המגע, חשוב להגיע לייעוץ אצל אומפטומטריסטית מקצועית ועתירת ניסיון, הן לצורך התאמת העדשות הנכונות והן לקבלת הדרכה והנחיות לשימוש נכון ומדויק בעדשות. כך תוכלו לדעת שאתם מקבלים מענה המתאים לכם באמת, וליווי מקצועי מאיתור המחלה ועד למסירת העדשות ולרגע שבו תרכיבו אותן לראשונה, בדרך ליצירת שינוי משמעותי באיכות הראייה, ולאורך זמן.

בקליניקה של אופטיקה יפעת אופטומטריסטית מוסמכת בנתניה תמצאו גם עדשות מגע יומיות, עדשות מגע צילינדר, עדשות מגע מולטיפוקל, איך בוחרים עדשות מגע ואיך מתחזקים עדשות מגע וההבדלים בין עדשות מגע רכות לעדשות מגע קשות. לפרטים התקשרו לטלפון מספר: 052-8212615 או בקרו באתר האינטרנט שלנו בכתובת: https://opticaifat.co.il/.