ניקוי מזגנים

ניקוי מזגנים – לנשום אוויר נקי

המזגן שואב את האוויר, מקרר אותו עם מים ומחזיר אותו חזרה. הוא אינו שואב רק אוויר מבחוץ אלא גם את האוויר שבחדר, כי את האוויר שבחוץ קשה יותר לקרר או לחמם. והאוויר שבחדר מכיל כל מיני דברים, חלקם נעימים וחלקם פחות. החלקים הפחות נעימים הם אבק, לכלוך מיקרוסקופי וחיידקים, כמו בכל מקום. האוויר שנכנס אל המזגן עובר סינון באמצעות פילטר. הלכלוך מצטבר בו ואחר כך, יחד עם הלחות, הוא נתקע ומתפתח עם חיידקים. בשלב הזה נוצרים ריחות לא נעימים ואז ניקוי מזגנים פותר את הבעיה.

מהו ניקוי מזגנים?

ניקוי של המזגנים הוא סילוק של הלכלוך שהצטבר. קודם כל ישנן פעולות מניעה שאיתן אפשר למנוע חלק מן הנזק. מדובר כמובן בניקוי של הפילטרים. אפשר להוציא את הפילטרים, לשטוף אותם במים זורמים ולייבש היטב לפני שמחזירים. הלחות במזגן גורמת ליצירת עובש ואם נחזיר פילטרים רטובים או לחים אז נשאיר את הבעיה ונעודד את הפטריות.

במקרה שהמניעה לא בוצעה ויש כבר הצטברות של לכלוך במזגן, אפשר וכדאי לקרוא לטכנאי שינקה את המזגנים ביסודיות. אם נצטבר כבר לכלוך אז לא מספיק להוציא את הפילטר. מאחורי הפילטר יש מצנן ושם החיידקים מתחבאים, כך שאם הוצאת את הפילטר אחרי שיש שם כבר עובש, לא תוכל להגיע אל מה שמאחוריו. ניקוי מזגנים יסודי מבוצע על ידי טכנאי, שיודע איך לפרק את המזגן ואיך להגיע אל לכלוך שהצטבר בתוך המערכת הפנימית שלו.

יש חומרים כימיים עדינים שאפשר לנקות אתם את המזגנים בשיטת עשה זאת בעצמך. הם באים בצורת תרסיס והוא מגיע אל הלכלוך שמאחורי המצנן. ניקוי מזגנים יסודי וטוב יכניס אל החדר אוויר נקי וימנע את כאבי הראש הידועים ואת הנזלת הכרונית, שהיא אחד מן הסימנים למזגן שאינו נקי. החומרים אינם מסוכנים אבל אחרי הניקוי כדאי לאוורר היטב את החדר. להפעיל את המזגן מחדש ולפתוח חלון או שניים. רוח פרצים טובה תעשה את העבודה בדקות ספורות. כדאי לשמור את האוויר בחדר נקי ומאוורר.