לשמור על בריאות הפה בכל גיל

שמירה על היגיינת הפה ובריאותו חשובה בכל גיל, החל מילדים קטנים המצמיחים שיניים ראשונות ועד לאנשים בגיל השלישי.

מלבד המראה האסתטי של שיניים לבנות, נקיות וישרות, יש סיבות נוספות מדוע בריאות הפה חשובה. ראשית, כאשר השיניים בריאות וחזקות, קל יותר ללעוס את האוכל. שנית, שיניים לא בריאות או עששת שאינה מטופלת, עלולים לגרום בין היתר לריח פה לא נעים אשר ירחיק מכם אנשים. סיבה נוספת היא ששיניים לא מטופלות יכולות לגרום לכם לכאבים עזים ולהידרדר למצבים מורכבים רפואית.

מה יכול להשפיע על בריאות הפה?

בין הגורמים המשפיעים על בריאות הפה ניתן למנות תורשה, גיל, תזונה, חוסר היגיינה, טראומה וגם דנטופוביה. דנטופוביה זהו מצב בו אנשים מפתחים פחד מטיפולי שיניים ולכן נמנעים מללכת לרופא שיניים, גם כאשר מדובר בביקורת שגרתית או טיפול פשוט. מצב זה יכול לגרום לגילוי מאוחר של מצבים מורכבים שניתן היה לפתור בקלות אם היו מאתרים אותם מוקדם יותר.

יש סיבות שונות היכולות להשריש באנשים פחד מטיפולי שיניים, כולל טראומת ילדות או מסרים שהתקבלו מהסביבה, אך במקרים רבים המטופל לא ידע להצביע על המקור לפחד. לכן חשוב מאד לדעת באיזה רופא שיניים לבחור.

איך לבחור רופא שיניים?

רופא שיניים בוחרים לפי מספר קריטריונים. הקריטריון הראשון זו ההכשרה המקצועית של הרופא. אם אתם זקוקים לטיפולי שיניים רגילים, תוכלו לפנות לרופא שיניים המבצע טיפולים כגון סתימות, טיפולי שורש, עקירות פשוטות ועוד. לעומת זאת, אם אתם זקוקים ליישור שיניים יש לפנות לרופא מומחה לאורתודנטיה. במקרים בהם אתם זקוקים להשתלות שיניים או עקירות מורכבות, צריך לקבוע תור לכירורג פה ולסת.

קריטריון שני לפיו בוחרים רופא שיניים, אלו המלצות. אם יש לכם מכרים או בני משפחה, אשר עברו לאחרונה טיפולי שיניים, בררו איתם האם הם יוכלו להמליץ לכם על מרפאת שיניים חדשנית, מאובזרת, המעסיקה צוות רפואי מקצועי ובעל ניסיון ויש לה תורים זמינים ומהירים.

הקריטריון השלישי הוא להתרשם מהיחס של רופא השיניים למטופליו. נקודה זו חשובה במיוחד כאשר מדובר במטופלים החוששים מטיפולי שיניים, שכן רק רופא רגיש, קשוב וסבלני, אשר עבר הכשרה מיוחדת, ידע איך לגשת, להציע פתרונות ולהרגיע את הפחדים של המטופל.

גישה חיובית של רופא שיניים חשובה גם כאשר מדובר בילדים. כאמור, שמירה על בריאות הפה חשובה כבר מגיל צעיר, ולכן כדי שהילד ישתף פעולה עם הטיפול ויישאר עם חוויה חיובית ללא פחדים, חשוב לפנות לרופא שיניים מקצועי, סבלני ועם גישה מיוחדת למטופלים צעירים.

 

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *