יובש בעיניים לאחר ניתוח לייזר

הוא יעיל, בטוח ומבוקש למדי. ההחלמה ממנו מהירה, התוצאות מצוינות ונדמה שיותר ויותר ישראלים מבקשים ליהנות מהיתרונות שיש לו להציע. אלא שלצד כל אלה, יש לניתוח הלייזר גם תופעת לוואי אחת מוכרת: הוא עשוי להוביל ליובש בעיניים. מה זה אומר, למה זה קורה והכי חשוב – איך מטפלים בזה?

גירודים ואדמומיות – תופעה ידועה

כאמור, יובש בעיניים לאחר ניתוח לייזר איננו נדיר ובהחלט מדובר בתופעה המוכרת למי שעבר את ההליך. באופן כללי מדובר על מצב שבו עשויים להופיע גרד או אדמומיות, ואף תחושה של "חול בעיניים". בנוסף יש מי שמדווח על כאב מסוים בסמוך למועד הניתוח. עם זאת, חשוב להבין שמדובר בבעיה שמקורה במהלך הניתוח עצמו ואף בנתוניו האישיים של המטופל עצמו.

למה זה קורה בכלל?

כדי להבין את מקורה של הבעיה חשוב להבין איך מתבצע הניתוח, שמטרתו המרכזית היא הפחתת המרשם הרפרקטיבי. לצורך כך מתבצעת פעולת שיוף – באמצעות לייזר כמובן – והיא זו שמשנה את מבנה הקרנית, כך שהיא נעשית שטוחה יותר. כתוצאה מכך נרשמת הפחתה בתחושה העצבית של בלוטת הדמעות, מה שמוביל גם להפחתה במספר המצמוצים, אשר מקטינה את יצירת הדמעות. כך נוצר היובש המדובר, ואנשים רבים סובלים ממנו גם משום שהם עובדים בנוסף שעות ארוכות מול המסך או משום שהעיניים שלהם פשוט יבשות ממילא, ללא קשר לניתוח.

הבשורה החשובה – יש פתרון

מי שמתמודד עם בעיית היובש בעיניים מבין היטב את גודל המטרד ואת הפגיעה באיכות החיים. המאמץ על העיניים משפיע על השגרה בעבודה מול המסך, בעת הנהיגה (בפרט בשעות החשיבה) ובתחושה הכללית. עם זאת, למצוקה הזו יש פתרון, ובטיפול ייעודי ניתן להיפרד מהקושי – וליהנות מהתנהלות יומיומית תקינה. כך ניתן להתאים עדשות מגע ייחודיות, שמטרתן לטפל ביובש, לאפשר לקרנית להחלים ולשדרג באופן דרמטי את איכות החיים. אופטומטריסטית מומחית תדע לאבחן באופן מדויק את הבעיה ולהציע את הפתרון המדויק והטוב ביותר, ואין ספק שיש דרכים מצוינות לטפל בבעיה וליהנות גם מהשיפור באיכות הראייה, וגם מהשיפור באיכות החיים.

אופטיקה יפעת, אופטומטריסטית מוסמכת בנתניה מומחית במתן פתרונות ראיה מתקדמים ללקויות ראיה מסוגים שונים ותשמח לעמוד לרשותכם בכל עת למענה על שאלות והסברים. בקליניקה שלנו תמצאו פתרונות מתקדמים וייחודיים לראיה מטושטשת אחרי ניתוח לייזר, רגישות לאור לאחר ניתוח לייזר, אקטזיה לאחר ניתוח לייזר, עדשות מתקדמות למשקפיים ועוד. לפרטים התקשרו לטלפון מספר: 052-8212615 או בקרו באתר האינטרנט שלנו בכתובת: https://opticaifat.co.il/.