הסכם מייסדים בסטארטאפ

חומר למחשבה – חשיבותו של ליווי עורך דין בהקמת חברה

אנשים שאינם בעלי השכלה משפטית ומעוניינים להקים חברה, חייבים לגייס את שירותיו של עורך דין שילווה אותם לאורך כל המהלך.

מדובר במשימה אחראית ביותר שיש בה הרבה מאד חוקים ורק עורך דין מקצועי העוסק בהקמת חברות בכלל והקמת חברות סטארט אפ בפרט, יכול לסייע ולהקים את החברה כולל כל המסמכים הרלוונטיים.

חשיבותו של ליווי עורך דין בהקמת חברה

כדי שעורך הדין יטפל במסמכים הנדרשים עליו לקבל את מלוא המידע על העסק החדש, תחום העיסוק שלו וצורת ההתנהלות, פרטים על השותפים, כמה הם יהיו ומה תהיה חלוקת המניות ביניהם.

חשיבותו של ליווי עורך דין בהקמת חברה בנישה של חברת סטארט אפ מצריך ידע מאד ספציפי כיוון שמדובר בתחום מורכב. החשיבה היא טרם הקמת העסק וגם במהלך פעילותו השוטפת.

חשיבותו של ליווי עורך דין בהקמת חברה שעוסקת בהזנק היא אקוטית כיוון שברוב המקרים מדובר בקניין רוחני שיש לרשום אותו כפטנט בארץ ובמדינות שונות בעולם ולשייך אותו לאחד מהבעלים או לחברה.

הסכם מייסדים

חשיבותו של ליווי עורך דין בהקמת חברה היא אקוטית ולכן יש להכין הסכם מייסדים המפרט את כל הנושאים הרלוונטיים בין בעלי המניות על כל היקף התחומים שבהם תעסוק החברה ואיך היא תעסוק בהם. מטרתו של הסכם המייסדים הוא לענות על כל שאלה שעלולה לצוץ במהלך הפעילות כדי לא ליצור מחלוקות עתידיות.

אם בעתיד תיווצר בעיה, בעלי המניות יפעלו על פי ההנחיות הרשומות בהסכם המייסדים כמו לדוגמה במקרה שאחד מבעלי המניות פורש והאחרים ירכשו את חלקו כדי לא למכור את המניות לגורם שלישי.

עורך הדין ילווה את החברה בשלבים השונים של גיוס המשקיעים לצורך מחקר ופיתוח, יבדוק הסכמים מול לקוחות, ספקים, הרשות לחדשנות וכל גורם רלוונטי אחר כדי שהחוזים יהיו כשרים וישרתו את האינטרסים של חברת הזנק.

הסכם מייסדים בסטארט אפ

לאור נושא גיוס ההון וההשלכות העתידיות של פעילותה של כל חברת סטארט אפ הסכם מייסדים בסטארטאפ הוא שונה מהסכם מייסדים רגיל. לכן רק עורך דין מיומן בנישה זו מסוגל ובצע את המשימה באופן מושלם.