מה צריך לדעת כשרוצים לעשות ביטוח דירה?

בשעה טובה אתם עומדים לקנות דירה? רוצים לישון בשקט ולדעת שלא משנה מה יקרה, כי בכל מקרה לא תאבדו את כל הכסף שלכם? אם כך, ברור לכם שאתם חייבים לעשות ביטוח לאותה דירה. האמת היא, שבלי ביטוח דירה לא באמת תוכלו לקבל משכנתא ולא באמת תוכלו לגור בנכס. לכן, אפילו אם מדובר על דירה שהערך שלה לא גבוה, כמובן שאתם חייבים לעשות ביטוח. חשוב להבין: הביטוח שתעשו לדירה יכול להיות הדבר שיציל אתכם אם יקרה אסון. אם פתאום תהיה רעידת אדמה, שריפה, שיטפון או כל דבר נורא אחר. לכן לא רק שצריך לעשות ביטוח כזה, אלא גם רצוי לעשות אותו כמה שיותר מהר. 

ביטוח דירה – מה תרצו שהוא יכלול? 

ממש כפי שקורה לגבי כל ביטוח אחר, גם כאשר מדברים על ביטוחים שתוכלו לעשות לדירה, האפשרויות מגוונות. לכן כדאי יהיה לבדוק באיזו אופציה אתם בוחרים. למשל, האם אותו ביטוח דירה שתעשו יכלול גם מצב שבו אדם נכנס לדירה שלכם, מועד ושובר את היד? כלומר, ביטוח לצד ג'? והאם מדובר על ביטוח שכולל גם מקרה שבו איש מקצוע עובר תאונה בדירה שלכם? חשוב מאוד לרדת לעומק הפרטים ולהבין היטב על איזה סוג של ביטוח אתם חותמים. זה ברור שאף אחד לא היה רוצה להגיע למצב שבו הוא מפעיל את הביטוח, אך חשוב מאוד לבדוק שאתם עושים ביטוח שיתאים לכם. 

איפה כדאי לעשות ביטוח כזה? 

בין אם אתם חושבים על ביטוח דירה ובין אם תרצו לעשות כל ביטוח אחר, אתם תראו שיש היום לא מעט חברות ביטוח שביניהן תוכלו לבחור. יחד עם זאת, לא כל חברת ביטוח באמת עומדת בהבטחות שלה כלפי הלקוחות. בנוסף, לא כל חברת ביטוח גם מציעה הצעות סבירות מבחינת העלויות. לכן יש טעם לבדוק כמה זה יכול לעלות לכם ולהשוות מחירים. בנוסף, אם תוכלו לעשות את הביטוח לדירה שלכם ישירות באינטרנט, למה שתצאו בכלל מהבית? היום זה לא רק אפשרי, אלא גם כדאי, אז למה אתם מחכים?