בדיקת מי שפיר

האם כדאי לך לעבור בדיקת מי שפיר?

גילית שאת בהיריון בפעם הראשונה בחייך? מתרגשת מהעניין? אם כך, בוודאי יחד עם ההתרגשות מגיעות גם לא מעט חששות. איזו אישה לא חוששת לבריאות העובר שלה? ואיזו אישה לא הייתה רוצה לעשות כל מה שרק אפשר כדי להבטיח שהעובר יגדל להיות ילד בריא? לכן ברור מדוע גם את חושב על בדיקה כמו דיקור מי שפיר וכדאי שתדעי: בדיקת מי שפיר הינה בדיקה עם חשיבות רבה. בדיקה כזאת יכולה לתת לך מענה כמעט וודאי לגבי המטען הגנטי של העובר, מה שיעזור לך להבין האם הוא בריא או שאולי הוא, חלילה, סובלת ממחלות מסוגים שונים כמו תסמונת דאון.

האם יש תחליף לאופציה כמו בדיקת מי שפיר?

ישנן כמה בעיות עם בדיקות כמו מי שפיר, כמו לדוגמא:

  • העובדה שזו בדיקה פולשנית
  • יש סיכון מסוים לזיהומים
  • יש סיכון מסוים להפלה

ולכן זה טבעי שלא כל אישה תרצה לעבור בדיקה כזאת. החדשות הטובות הן שבימינו, במקום לעשות בדיקת מי שפיר, את יכולה גם לעבור בדיקת דם פשוטה. משמעות הדברים היא שאת לא צריכה יותר להסתכן ואת יכולה פשוט לפנות אל מכון בריאות פרטי שבו עושים בדיקות דם גנטיות בהיריון וכך לקבל את כל המידע הדרוש לך על העובר.

כמה עולות בדיקות כאלה?

בדיקה כמו מי שפיר בהיריון, או עושים אותה בצורת דיקור ואם עושים אותה בצורת בדיקת דם באופן פרטי – זה לא דבר זול. מצד שני, מדובר כאן על העובר שלך ועל בריאותו, מה שמסביר מדוע לא תרצי בכלל לחסוך על העניין הזה. לכן, כאשר את חושבת על בדיקת מי שפיר אנחנו מציעים לך אומנם לבדוק את העלויות בכל מכון שאליו היית רוצה לפנות, אך זה לא הנתון היחיד שצריך להשפיע על ההחלטות שלך. קחי בחשבון, בנוסף לכך, שיש גם אפשרות פעמים רבות לקבל החזרים מסוימים מקופת החולים שבה את חברה. לכן, אם יוכלו להחזיר לך חלק מהכסף, מדוע שתחששי כל כך מהמחיר הסופי שיהיה עלייך לשלם על הבדיקה החשובה הזאת?

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *